СТАНДАРД life
КОМПАНИИ

Објавен е нов настан, очекуваме Apple Silicon Mac

Настанот „One more thing“ е официјално објавен за 10 ноември во 19 часот по локално време. Тој датум е резервиран за пренос во живо на официјалниот YouTube канал на компанијата од Купертино, и веројатно очекуваме прилично возбудлива вечер.

Веројатно ќе бидеме сведоци на Apple Silicon Macs на овој настан – првите Mac уреди со чипсет што ги произведува Apple.

Можевме да видиме и освежување на целата серија MacBook, овој пат со чипови од серијата A14, и тука очекуваме 13-инчен MacBook Air и MacBook Pro, но и 16-инчен Macbook Pro.

Според Блумберг, нема да има значителни промени во дизајнот, но најмногу ќе се работи за подобра оптимизација на батеријата и перформансите. Што се однесува до работната површина на Apple Silicon Mac, Блумберг сè уште не ги очекува.

Поврзани вести

Кој на УЈП ѝ должи 8,9 милијарди денари?

msp-admin

Маск создаде „убиец на Фејсбук“?

Влатко Зорба

„Фортенова“ стана мнозински сопственик на „Меркатор“

Влатко Зорба