Таг : настан

СВЕТ

Пожарот во Нотр Дам најтвитан настан за 2019

Елена Даскалова
Пожарот што избувна во катедралата Нотр Дам во април оваа година предизвика трајна материјална и историска штета, а во исто време предизвика и најбурни реакции...
МАКЕДОНИЈА

Велосипедски караван „Скопје на точак 2019“

Влатко Зорба
Вториот велосипедски настан „Скопје на точак“ ќе се одржи денеска кај фонтаната „Лотос“ на булеварот „Илинден“, со правец на движење кон ТЦ „Сити мол“. Покровител...