Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Еден ЗБОР на Маск и цената на БИТКОИН нагло скокна

Вредноста на дигиталната валута Биткоин денес нагло скокна откако трговците забележаа дека сопственикот на „Тесла“, Елон Маск, ја обележа оваа криптовалута во неговата биографија на „Твитер“.

Маск напишал само „# биткоин“ во својата биографија на таа социјална мрежа.

Тоа беше доволно за Биткоинот да достигне вредност од 37.060 долари за една дигитална монета, што е негова најголема вредност во претходните 10 дена.

Поврзани вести

Биткоин е помалку ризичен од „Дау Џонс“, вели експерт на „Блумберг“

Влатко Зорба

Ethereum се насочува кон потенцијална цена од 10.500 долари

Влатко Зорба

GCash собира над 175 милиони долари нов капитал

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!