СТАНДАРД life
Шоубиз

Ева Мендес предизвика жестока дебата со откритието дека нејзините деца немаат пристап до Интернет

Ева Мендес (49) откри зошто нејзините деца, двете ќерки кои ги доби со Рајан Гослинг, немаат пристап до интернет.

Актерката има многу јасен став по ова прашање и во својата објава на Инстаграм објасни дека оди „чекор по чекор“ кога е во прашање интернетот.

Ева Мендес објави видео на Инстаграм во кое ги тресе главата и прстите во знак на неодобрување.

„Кога моите деца ме прашуваат дали се доволно возрасни за да влезат на интернет, социјални мрежи или било што друго што бара Wi-Fi“, се пошегува таа во натписот. Ѕвездата на „Хич“ и Гослинг (42) имаат две ќерки: Есмералда Амада (8) и Амада Ли (7).

По споделувањето на објавата, Мендес мораше да одговори на голем број прашања што следеа откако следеше поплава од коментари за нејзиниот стил на родителство.

„Само го споделувам она што го чувствувам во моментов, но знам дека ќе биде потешко додека стареат“, напишала мајката на две деца на оваа тема.

„Живееме во ерата на Интернет, па на крајот на сите ќе им треба или ќе сака да пристапи на Интернет, за жал“, вели коментаторот. Ева одговорила: „Да, точно е, но во мојата куќа децата немаат пристап до Интернет. Тоа е премногу опасно. Исто како што на децата не им е дозволено да пијат, да гласаат или да земат возачка дозвола (итн), така и интернетот за мене спаѓа во таа категорија. Особено на социјалните мрежи“, беше јасна Ева.

Дебатата продолжи, при што едно лице ја праша актерката дали знае на која возраст нејзините девојчиња ќе можат слободно да се поврзат на World Wide Web.

„Искрено, не знам, ќе морам да видам до каде оди – засега ги гледам и следам со истражувањето за тоа како социјалните мрежи можат да влијаат на мозокот на детето. Одам чекор по чекор“, рекла актерката и додала дека нејзините ќерки не се целосно без модерни уреди.

„Им дозволувам на моите деца да користат iPad за да гледаат филмови што сум ги симнала јас, но немам пристап до интернет на iPad“, објаснува Ева, која е во врска со ѕвездата на хит филмот „Барби“ од 2011 година, кога се запознале на снимање на познатиот филм „Гревовите на татковците“.

Првото дете го добија во септември 2014 година, а откако успеаја да ја задржат втората бременост на Ева во тајност, на 29 април 2016 година се роди нивната втора ќерка.

Парот е многу таинствен за својот приватен живот и ретко се случуваат да ги видиме заедно на црвениот тепих.

Поврзани вести

Тајсон отвори кафуле во Амстердам: „Отсекогаш сакав да бидам во бизнисот со канабис“

Urednik

Тејлор Свифт го откажа концертот во Рио по смртта на една обожавателка

Radmila Tasevska

Џиџи Хадид и Бредли Купер имаат „љубовно скривалиште“

Radmila Tasevska