СТАНДАРД life
Шоубиз

Расел Бренд се соочува со нови обвиненија за силување

Британскиот комичар, актер и ТВ лице Расел Бренд се соочува со нови обвиненија за неговото однесување кон жените само неколку дена откако беше обвинет за силување, сексуален напад и емоционална злоупотреба.

Четири жени излегоа со наводи за сексуален напад помеѓу 2006 и 2013 година, како дел од истрагата на Тајмс, Сандеј Тајмс и Канал 4, што тој ги негира.

Откако обвиненијата беа објавени во јавноста, лондонски Тајмс објави дека „неколку жени“ ги контактирале со обвинувања за Бренд, но нивните наводи сè уште не се истражени но „сега ќе бидат ригорозно проверени“.

Поврзани вести

📸 Канје ја снимал сопругата облечена во костим од латекс, луѓето пишуваат: „Како да не е вистинска“

Radmila Tasevska

Роберт Патинсон и Суки Вотерхаус го очекуваат своето прво дете

Radmila Tasevska

Мадона прво ја разочара публиката со својот настап, а сега и се заканува казна од 300.000 фунти: Прекрши правило во Лондон

Radmila Tasevska