СТАНДАРД life
Стил

Тејлор Свифт и Блејк Лајвли го привлекоа вниманието со заводливи комбинации

Тешко е да се најдат две пријателки чиј состанок би привлекол поголемо светско внимание од Тејлор Свифт и Блејк Лајвли, па не е чудно што папараците го снимале секој нивни потег.

Славните дами ја искористија саботата вечер да се одморат и танцуваат во приватниот ноќен клуб Zero Bond во Њујорк, облечени во стилски парчиња и прецизно усогласени стајлинзи.

Свифт, која конечно се одмори од нејзината турнеја Eras, избра облека што зрачи со класичен стил. Пејачката носеше црн кардиган со плиширано сиво мини здолниште, а нејзините кафеави лак кожени високи чизми до колена, мини чанта на рамо и слоевити златни огрлици даваа на се шмек на елеганција и ексклузивност.

Лајвли, исто така, реши да се држи до стилот во кој ја гледавме во текот на летото – жива и во шарени принтови.

Таа се совпадна со Свифт во изборот на заводливо мини здолниште, облечена во розово парче од твид, во комбинација со маичка со принт и тексас јакна со копчиња. Стајлингот го заокружи со Шанел чанта со тексас дизајн и салонки со шарени шари, кои одлично се совпаѓаа со оваа младешка модна комбинација.

Овие две глобално популарни ѕвезди се пријатели од 2015 година, кога работеа заедно на некои музички потфати на Тејлор. Оттогаш Свифт стана семеен пријател, создавајќи блиски односи со Рајан Рејнолдс и ќерките на славната двојка.

Поврзани вести

Ана Ивановиќ со чанта од 30.000 евра за која има и листа на чекање

Urednik

Сензационално издание на Хелена Кристенсен – плени и во своите 50-ти години

Urednik

📷Сите зборуваат за чевлите на Џулија Робертс, а јасно е и зошто

Urednik