20.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life
Стил

Истакнати облини: Салма Хајек блесна во фустан кој ја слави женската фигура

Не мораше долго да чекаме за новото појавување на мексиканската дива на црвениот тепих. Само еден ден откако се појави во блескава креација на гала вечерата на фондацијата „Керинг“ во Њујорк, 57-годишната Салма Хајек се упати во Торонто, Канада, на филмскиот фестивал каде што ја претстави драматичната комедија „El Sabor de la Navidad“. ‘.

Во споменатиот филм, во режија на Мексиканецот Алехандро Лозано, Хајек ја толкува улогата на продуцент, а на светската премиера во Торонто привлече посебно внимание.

Салма Хајек
Салма Хајек

Во нејзиното издание доминираше „припиениот“ бел фустан со стратешки поставени набори и долг „шлеп“, а нејзиниот стајлинг се водел по правилото „помалку е повеќе“.

Наместо „стејтмент“ накит, таа избра „клач“ чанта со истиот ефект, благодарение на кадифената ткаенина од нане зелена боја.

Салма Хајек откри што најмногу сака да прави на одмор

Поврзани вести

Фармерките што ги носи Пенелопе Круз се безвременска класика и не прават послаби

Urednik

Ева Лонгорија во фустан кој гарантирано привлекува внимание

Urednik

Тејлор Свифт и Блејк Лајвли го привлекоа вниманието со заводливи комбинации

Urednik