16.8 C
Скопје
25 септември, 2023
СТАНДАРД life
Шоубиз

Џони Деп: Единственото место каде што се чувствувам нормално е мојот дом на Бахамите

Џони Деп проговори за товарот на славата во интервју за South China Morning Post, а на прашањето каде се чувствува најдобро, дал јасен одговор.

„Очигледно мојот живот е малку поинаков од животите на другите луѓе, во смисла дека копнеам да можам да излезам во светот и да ги искусам работите, да гледам работи, да одам во продавница, книжарници. Но, не можам“, тој кажа.

„Онаму каде што најмногу се чувствувам како себеси во целиот свет и каде одам да се чувствувам сосема нормално е моето место на Бахамите бидејќи тоа е остров и никој не ме гледа“, објасни тој.

„Треба да имате некое засолниште, безбедно место каде што можете да избегате од погледите и интересите на другите, место каде што можете само да седите на плажа, да читате, да сликате, да медитирате или што било, тоа е слобода за мене. Тоа е единствената вистинска слобода“, заклучи тој.

Поврзани вести

Хали Бери за стареењето: „Го оспорувам сето она што мислев дека го знам за менопаузата“

Urednik

Романтичен гест на Џенифер Лопез: Првата годишнина од бракот ја одбележа на посебен начин

Urednik

Поранешниот сопруг на Бритни сака поголема алиментација: „40 илјади долари не се доволни за моите синови“

Urednik