Таг : Торонто

Кошарка СПОРТ

Клупски рекорд на Торонто, ја совладаа Индијана со 46 поени разлика (ВИДЕО)

Торонто репторс поставија нов клупски рекорд совладувајќи ја Индијана со разлика од 46 поени (127:81). Ова е најголемата победа во клупската историја на актуелниот НБА...
Вести СВЕТ

Почина двегодишно девојче во Торонто откако клима уред паднал од 8 спрат право на детската количка (ВИДЕО)

Двегодишно девојче од Торонто загина во понеделникот кога клима уред паднал од 8 спрат право на детската количка. Мајката која ја туркала количката не е...