Таг : акција

МАКЕДОНИЈА

Општина Карпош организира хуманитарна акција за 30 најранливи домаќинства

Општина Карпош организира хуманитарна акција за 30 најранливи домаќинства. Како резултат на кризната ситуација со Ковид – 19, локалната самоуправа ќе обезбеди прехранбени продукти и...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Нова герила акција на плоштад Македонија – „Држете растојание“

Ивана Рамаданова
Нова герила акција „Држете растојание“ на плоштадот „Македонија“ има за цел на најдиректен и визуелно експлицитен начин да ги потсети граѓаните да држат растојание, да избегнуваат...
Политика

Петровска: Зошто да го чекаме 12 април, како што вели Мицкоски, најдобро е да зборуваме денеска

Влатко Зорба
„Зошто да го чекаме 12 април, како што вели Мицкоски. Најдобро е да зборуваме денеска, акцијата е веќе завршена. По 12 април треба да продолжиме...
Политика

Мицкоски контра Петровска: Италијанските власти не му реагирале на Чулев за издавање информации за акцијата во Крушопек

Влатко Зорба
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, наденешната прес-конференција изјави дека не е точно тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале...
Политика

Спасовски: Сензационализмот не е основа за водење на истраги и спроведување на акции

Влатко Зорба
Воопшто не е важно во кое време и колку време се водела каква било истрага, важен е кредибилитетот со кој се прави тоа и крајните...
Некатегоризирано

ГАЛЕРИЈА: Што заплени МВР во вчерашната акција

Александар Тодески
Кокаин скриен во картонска кутија со банани, нашла полицијата во вчерашната акција која од опозициската ВМРО-ДПМНЕ беше најавувана како најголемата акција во земјата до сега....
Политика

Димовски за акцијата во Крушопек: Најголема количина било кога запленета во РМ

Влатко Зорба
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски се огласи на социјалните мрежи по заплената на кокаин од страна на МВР, за која прво беше објавено дека е...
МАКЕДОНИЈА

Герила акција: Марш за амнестија за криминалот

Берта Китинска
Герила акција за време на вчерашниот марш за правда, кој беше во организација на СДСМ. Неколку граѓани се појавија со транспаренти на кои прашуваат…Правдата ја...
Политика

ССМ: Социјалниот дијалог функционира и се носат мерки во интерес на вработените и граѓаните

Влатко Зорба
Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска реагираше на изјавата на Благоја Ралповски, откако посочија дека социјалниот дијалог функционира и се носат мерки во интерес...
Компании и пазар

Организирана втора крводарителна акција на МБУ – над 50 студенти и вработени даруваа крв

Влатко Зорба
Меѓународниот Балкански Универзитет (МБУ) во соработка со Црвен Крст на Република Северна Македонија во рамките на Кампусот на Универзитетот организираше втора крводарителна акција во која...