Стандард

МБУ

ЕКОНОМИЈА

МБУ и Халк Осигурување потпишаа Протокол за соработка кој на студентите им обезбедува стажирање, обука и можност за кариера

Влатко Зорба
Меѓународниот балкански универзитет (МБУ) и Халк Осигурување АД Скопје потпишаа Протокол за соработка кој има за цел да им обезбеди на студентите на МБУ стажирање,...
КОМПАНИИ

Наставата на „Меѓународниот Балкански Универзитет“ започнува на 5 октомври

msp-admin
Новата учебна година на најдобро рангираниот универзитет во категоријата настава и учење според последната Шангајска ранг-листа, Меѓународниот Балкански Универзитет започнува во понеделник, 5 октомври. Поради...
КОМПАНИИ

Над 300 матуранти се здобија со стипендии од Програмата за стипендии на МБУ, аплицирање до 25 септември

msp-admin
Досегашните уписи на нови студенти на Меѓународниот балкански универзитет покажуваат дека новата Програма за стипендии на универзитетот за академската 2020/2021 година носи вистински резултати. Според...
КОМПАНИИ

Земете ја академската иднина во свои раце

msp-admin
Во време кога високото образование е речиси неопходно за успешна кариера, изборот на факултет е веројатно една од најважните одлуки, затоа што правилниот и вистинскиот...
КОМПАНИИ

Организирана втора крводарителна акција на МБУ – над 50 студенти и вработени даруваа крв

msp-admin
Меѓународниот Балкански Универзитет (МБУ) во соработка со Црвен Крст на Република Северна Македонија во рамките на Кампусот на Универзитетот организираше втора крводарителна акција во која...
КОМПАНИИ

МБУ доби награда за најдобри резултати во крводарителството

msp-admin
Меѓународниот Балкански Универзитет ја доби 13-то Ноемвриската награда како образовна институција со најдобро постигнати резултати на полето на крводарителство во 2018 година. Универзитетот за ова...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!