Таг : Алјаска

Вести СВЕТ

Лани била најтопла година во Алјаска

Минатата година беше најтопла година во Алјаска, според владиниот извештај за американската клима. Просечната температура на Алјаска била 0,1 степени Целзиусови, што е за 14...
Компании и пазар

И македонските граѓани може да аплицираат за работа на Алјаска

Влатко Зорба
Од 2020 година, и македонските граѓани ќе може да аплицираат за работа на Алјаска. Првата група македонци заминува во јануари 2020 година, а веќе е...
Вести СВЕТ

Драма во Алјаска: Авион со средношколци се лизна од пистата

Maja_Serafimova
Авион со 38 патници, меѓу кои биле и средношколци, членови на пливачка екипа,  излетал од пистата додека се обидувал да слета на аеродромот во градот...