Стандард

Келнер

КОМПАНИИ

Најбогатиот човек во Чешка загина во хеликоптерска несреќа на Алјаска

Влатко Зорба
Најбогатиот човек во Чешка, милијардерот Петр Келнер, сопственик на „Теленор“, загина во пад на хеликоптер на Алјаска, соопшти денеска неговата финансиска групација ППФ. Американските власти...
БИЗЛАЈФ

Истражување: Еден од 20 луѓе го напушта ресторанот без да плати

Влатко Зорба
Според студија, еден од 20 посетители во ресторан го напуштил објектот без да плати. Истражување открило дека одредени посетители „прескокнувале“ да ја платат сметката, бидејќи...