26.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life

Сметка

БИЗЛАЈФ

Истражување: Еден од 20 луѓе го напушта ресторанот без да плати

Влатко Зорба
Според студија, еден од 20 посетители во ресторан го напуштил објектот без да плати. Истражување открило дека одредени посетители „прескокнувале“ да ја платат сметката, бидејќи...
КОМПАНИИ

„Јутјуб“ ја суспендираше сметката на Трамп

Влатко Зорба
„Гугл“ ја суспендираше сметката на претседателот Доналд Трамп и издаде предупредување до Белата куќа на „Јутјуб“, која е најголемата видео платформа во светот. Компанија во...
КОМПАНИИ

Колку чини сметката на Трамп на Twitter?

Влатко Зорба
По еден од најмрачните денови на демократија во Соединетите држави, Twitter и другите социјални мрежи одлучија да го прекинат пристапот на претседателот Доналд Трамп за...