Стандард

Сметка

КОМПАНИИ

„Јутјуб“ ја суспендираше сметката на Трамп

Влатко Зорба
„Гугл“ ја суспендираше сметката на претседателот Доналд Трамп и издаде предупредување до Белата куќа на „Јутјуб“, која е најголемата видео платформа во светот. Компанија во...
КОМПАНИИ

Колку чини сметката на Трамп на Twitter?

Влатко Зорба
По еден од најмрачните денови на демократија во Соединетите држави, Twitter и другите социјални мрежи одлучија да го прекинат пристапот на претседателот Доналд Трамп за...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!