СТАНДАРД life

АР

КОМПАНИИ

Закерберг вели дека Apple продава премногу скапо

Влатко Зорба
Извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг, ги критикуваше идните очила за мешана реалност на „Епл“ во интервју за подкастот „The Information”. Според него, Фејсбук ќе...