СТАНДАРД life

Баиду

КОМПАНИИ

Baidu ќе произведува електрични автомобили

Влатко Зорба
Кинескиот интернет гигант Baidu најави почеток на стратешко партнерство со производителот на автомобили Geely. Двете компании ќе создадат посебна поделба која ќе произведува електрични автомобили,...