Стандард

Беркшајр

КОМПАНИИ

„Berkshire“ испрати тешка година, но 2021-ва може да донесе нови можности за Бафет

Влатко Зорба
„Berkshire Hathaway“ испрати разочарувачка 2020 година, но изгледите за 2021 година изгледаат подобро, пишува „Barron’s“. И покрај превирањата на пазарот во март и април, Бафет...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!