Таг : Берни Сандерс

Вести СВЕТ

Сандерс убедливо победи на изборите во Невада (ВИДЕО)

Независниот сенатор од Вермонт, Берни Сандерс според проценките на каналот НБЦ њуз убедливо победил на изборите за кандидати на демократите на претседателските избори во саботата...
Вести СВЕТ

Сандерс убедливо води на анкетите за претседателски кандидат на демократите

Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, убедливо води на национално ниво пред останатите претенденти за претседателски кандидат од демократите, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Ен-пи-ар“,...
АНАЛИЗИ

„Страшилото на Вол Стрит“: Од што се плашат милијардерите во САД?

Влатко Зорба
Го нарекуваат Берни Сандерс „Страшилото на Вол Стрит“. Милијардерите и играчите наберзите се загрижени. Тие стравуваат дека ако левичарските кандидати како Сандерс или Ворен дојдат...
Вести СВЕТ

Изборниот штаб на сенаторот Берни Сандерс прогласи победа на првичните избори кај демократите во Ајова

Изборниот штаб на сенаторот Берни Сандерс прогласи победа на нивниот кандидат на првичните избори кај демократите во државата Ајова, повикувајќи се на „внатрешни информации”. Соработниците...
Вести СВЕТ

Берни Сандерс најпопуларен претседателски кандидат кај демократите

Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, стана најпопуларен меѓу демократите во трката за номинација претседателски кандидат, надминувајќи го поранешниот потпретседател Џо Бајден, кој исто така претендира...