Таг : дебата

МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Добро е што се отвори дебатата за декриминализација на марихуаната

На Меѓународната конференција за модели на регулација на дроги, свое излагање имаше и актуелниот министер за правда, Бојан Маричиќ, кој посочи дека е добро тоа...
Политика

ВМРО-ДПМНЕ побарала дополнително време да ги разгледа измените на Законот за заштита од заразни болести

Берта Китинска
На барање на опозицијата на денешната 18. собраниска седница не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести,...
СВЕТ

Трамп го прекинал Бајден најмалку 128 пати за време на дебатата во вторникот

Stefanija Kuzmanovska
Американскиот претседател Доналд Трамп го прекинал кандидатот за претседател од Демократската партија Џо Бајден најмалку 128 пати за 90 минути за време на нивната прва...
Вести

Шесте најголеми навреди разменети меѓу Трамп и Бајден на првата дебата

Влатко Зорба
Првата телевизиска дебата на претседателските кандидати беше наречена најлоша во историјата, додека кандидатите уште се сликаа со своите жени на сцената. Една од причините е...
Стил

Модниот судир меѓу сопругите на Трамп и Бајден пожесток од дебатата

Stefanija Kuzmanovska
Светот врие од жестоката дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот ривал Џо Бајден, но и нивните сопруги го украдоа вниманието со своите сосема...
Вести

Сè што треба да знаете за вечерашната дебата меѓу Трамп и Бајден

Влатко Зорба
Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговиот противкандидат на претседателските избори на 3 ноември, демократот Џо Бајден, вечерва за прв пат ќе се соочат еден...
МАКЕДОНИЈА

Одлуката за покачувањето на цената на струјата е донесена во вакуум период, вели Антовски

Берта Китинска
Ова е вистинскиот момент опозицијата да излезе на протест против покачувањето на струјата, вели Стефче Антовски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа на ТВ 24....
МАКЕДОНИЈА

Заев: Со Бугарија ќе мора да видиме како заеднички не спојува Гоце Делчев

Берта Китинска
На прашањето  дека Софија е гласна за решавањето на прашање за Гоце Делчев и дали С. Македонија ќе биде блокирана  на патот кон евроинтеграциите, премиерот...
Вести

Првата дебата меѓу Трамп и Бајден закажана за 29 септември

Влатко Зорба
Откако завршија претседателските конвенции, следниот клучен ден во кампањата во трката за функцијата претседател на САД е вторник, 29 септември. Тогаш ќе се одржи првата...
Политика

Европа нема да дојде во Македонија се додека фирми блиски до власта добиваат финансиска помош, вели Нелоски

Берта Китинска
На прашањето дали новата влада ќе ги задржи  малдите луѓе кои се иселија од државата Владимир Нелоски од ВМРО ДПМНЕ смета дека политичарите од власат...