Стандард

Еуростар

КОМПАНИИ

Франција и Велика Британија разговараат за заедничко спасување на „Eurostar“

Влатко Зорба
Франција и Велика Британија преговараат за спасувачки пакет за „Eurostar International“ откако кризата со коронавируси уништи 95% од патничкиот сообраќај на возот, што ја исполнуваше...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!