Стандард

Фармацевти

КОМПАНИИ

Корона-кризата ги збогати фармацевтите

Влатко Зорба
Фармацевтската компанија „АстраЗенека“ објави дека продажбата на вакцини во првиот квартал и донесе приход од 275 милиони долари, што е повеќе од очекуваното. Ова е...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!