Таг : фото

МАКЕДОНИЈА

Шилегов: Тоа што го имаме како број на заболени денес, всушност се случило пред 2 недели (фото)

Берта Китинска
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил сподели фотографија од кејот на Вардар направена точно пред две недели. -Се сеќавате на фотографијава?...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Силното невреме во Скопје, откорна покриви од згради (ГАЛЕРИЈА)

Берта Китинска
По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците. Силниот ветер кој...
МАГАЗИН Стил

Понежната страна на „Златната топка“ (ФОТО)

Елена Даскалова
Доделувањето на наградите на најдобрите фудбалери во светот за 2019 година во Париз ги собра најголемите ѕвезди како што се Меси, Ван Дајк, Мбапе, Левандовски,...
Забава МАГАЗИН

Обожавателите на Возњацки воодушевени од новата фотографија (ФОТО)

Елена Даскалова
Поранешната број 1 тенисерка во светот, Каролин Возњацки, ги израдува своите обожаватели и следбеници на Инстаграм со провокативна фотографија. Таа позира на својот балкон, во...