Таг : Индиец

Компании и пазар

Бесими за вработувањата по етнички клуч: Ако може во Гугл извршен директор да биде Индиец…

Влатко Зорба
Во програмата на Владата за 2020-2024 година има формулација во однос на тоа дека владата во соработка со приватниот сектор ќе го охрабри и ќе...
Вести СВЕТ

Индиската полиција уапси маж кој со цијанид убил 10 лица

Индиската полиција соопшти дека го уапсила 38-годишниот Веланки Симхадри под сомнение дека убил десет луѓе во индиската држава Андра Прадеш ставајќи им цијанис во храната...