Таг : Коби Брајант

Кошарка

Објавени се нови податоци за падот на хеликоптерот на Брајант

Влатко Зорба
Американскиот национален одбор за безбедност при транспорт објави нови податоци за истрагата за несреќата со хеликоптерот во која загина кошаркарската sвезда Коби Брајант. Пилотот на...
Забава МАГАЗИН

Ванеса Брајант со децата позира пред мурал со Коби и Џиџи (ФОТО)

Ванеса Брајант, заедно со децата, позираа пред еден од многуте мурали посветени на Коби и Џиџи кои осамнаа во Лос Анџелес по нивната трагична смрт....
Забава МАГАЗИН

Ванеса Брајант отворено за фотографиите од мртвиот Коби кои ги сподели полицијата

Сопругата на починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант, побара најстроги казни за полицајците од Лос Анџелес кои споделија фотографии од местото на несреќата во која...
Забава МАГАЗИН

Филип Плејн обвинет дека ја искористува смртта на Брајант за да ја продаде колекцијата

Кристина Денесовска
Познатиот дизајнер Филип Плејн се соочува со низа критики откако неговото оддавање почин на Коби Брајант на миланската Модна недела, на многумина не им се...
Кошарка СПОРТ

За денеска закажана комеморацијата за Коби и Џиџи во Стејплс

Елена Даскалова
Денеска во Стејплс центарот во Лос Анџелес ќе се одржи комеморација во чест на Коби и Џана (Џиџи) Брајант, на која ќе се слави нивниот...
Забава МАГАЗИН

Моќен трибјут на Џенифер Хадсон посветен на Коби и ќерка му

Елена Даскалова
За време на НБА Ол-стар, докажаниот вокал Џенифер Хадсон испеа емоционален и трогателен трибјут посветен на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата ќерка Џана Брајант...
Забава МАГАЗИН

Првиот Валентајн на Ванеса без Коби

Кристина Денесовска
Ванеса Брајант го помина најтажниот Валентајн без својот сакан сопруг Коби. Вдовицата на својот Инстаграм постави фотографија со сопругот, а во позадина оди нивната омилена...
Забава МАГАЗИН

Амбер Роуз го истетовира челото, но никој не ја знае причината

Елена Даскалова
Американската актерка и манекенка Амбер Роуз се пофали со новата тетоважа на нејзиното чело. Многумина ја осудија, а таа реши да ги сподели причините зошто...
Забава МАГАЗИН

Погребот на Коби и Џана во тајност, објавени деталите од смртта

Кристина Денесовска
Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана Брајант се закопани на тајна церемонија во Корона дел Мар во Калифорнија, јавуваат американските медиуми. Легендарниот кошаркат и...
Забава МАГАЗИН

Спајк Ли му оддаде почит на Коби Брајант на Оскарите

Кристина Денесовска
На неодамнешните доделувања на Греми наградите во Стејплс центарот во Лос Анџелес, Коби Брајант беше во срцата на сите присутни. Посетителите, но и пејачите му...