СТАНДАРД life

Патики

Стил

📷Кери Бредшо сака штикли, но ниту таа не можеше да одолее на овие култни патики

Urednik
Главната хероина од серијата „Сексот и градот“ и спин-оф проектот „And just like that…“ нема ништо друго освен штикли во својата гардероба, како што ја...
БИЗЛАЈФ

Патики на Канје Вест продадени за рекордни 1,8 милиони долари (ФОТО)

Влатко Зорба
Патиките на Канје Вест, кои ги носеше американскиот рапер во 2008 година на доделувањето на Греми наградите, беа продадени за рекордни 1,8 милиони долари и...
БИЗЛАЈФ

Коби Брајант планирал разделба со „Најк“ и нова револуционерна компанија

Влатко Зорба
На крајот на неговата блескава кариера, НБА sвездата Коби Брајант и спортските производи на „Најк“ беа неразделно поврзани. Или така се чинеше. Скоро една година...