Таг : Крај

Фудбал

Меси објави крај на војната со Барселона: Направив грешка

Stefanija Kuzmanovska
Капитенот на Барселона, Лионел Меси објави крај на војната со Барселона, што беше главна тема на сите светски медиуми 40 дена во текот на летото....
Забава

По 14 години, дојде крајот на реалното шоу на семејството Кардашијан

Stefanija Kuzmanovska
Ким Кардашијан на своите социјални мрежи објави дека по четиринаесет години емитување, на нивното реално шоу Keeping up with the Kardashians му дошло крајот. Ким...
СВЕТ

СЗО: Иницијативата „Ковакс“ е клучна за ставање крај на пандемијата на Ковид-19

Stefanija Kuzmanovska
Светската здравствена организација денеска соопшти дека 172 држави учествуваат во глобалната иницијатива „Ковакс“, чија цел е да се обезбеди рамноправен пристап до идните вакцини против...
МАГАЗИН

Потврден крајот на серијата „Ла Каса де Папел“

Stefanija Kuzmanovska
Неодамна беше објавено дека по кратката пауза поради пандемијата на коронавирус, започна снимањето на петтата сезона на популарната серија на Нетфликс „Ла Каса де Папел“,...
СПОРТ

Федерер: Јас сум на крајот од кариерата, сакам злато во Токио

Stefanija Kuzmanovska
Роџер Федерер, еден од најдобрите тенисери на сите времиња, уште еднаш даде индикација дека наскоро би можел да ја заврши кариерата. Швајцарецот, кој ќе го...
СВЕТ

Директорот на СЗО: Пандемијата не е ни близу до крајот

Stefanija Kuzmanovska
Генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Габрејесус изјави денеска дека пандемијата на коронавирус не е ни при крај и нема да заврши наскоро. „Пандемијата не...
Фудбал

Австриската Бундеслига би можела да продолжи на крајот на месецот

Stefanija Kuzmanovska
Австрискиот вице-канцелар и министер за спорт, Вернер Коглер очекува дека сезоната на австриската Бундеслига би можела да продолжи на крајот на мај, односно на почетокот...
СВЕТ

Трамп: До крајот на пандемијата 70.000 смртни случаи

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на САД, Доналд Трамп предвидува дека смртните случаи од коронавирус во Соединетите држави би можеле да достигнат 70.000, но рече дека првичните предвидувања се...
СВЕТ

Русија и Саудиска Арабија се „многу, многу блиску“ до крај на нафтената војна

Stefanija Kuzmanovska
Русија и Саудиска Арабија се многу, многу блиску до договор за намалување на производството на нафта. Ова го увери шефот на рускиот суверен фонд Russian...