Стандард

Круз

КОМПАНИИ

Microsoft инвестира повеќе од 2 милијарди долари во стартап за автономни автомобили

Влатко Зорба
Microsoft инвестира во стартапот за автономни автомобили Cruise на General Motors како дел од стратешко партнерство. Ова е уште еден знак за обновување на интересот...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!