СТАНДАРД life

лахмаџун

Храна

Готвиме со Емилија: Рецепт за познатата турска пица – Лахмаџун

Radmila Tasevska
Предлог рецепт за познатата турска пица Лахмаџун од нутриционистот Емилија Спасовска Мојсовска. Потребни Состојки За тестото: * 250 грама интегрално брашно * 1 лажичка сув...