СТАНДАРД life

емилија

Храна

Нутриционист Емилија: Колку е вредна коледарската торбичка за нашето здравје?

Radmila Tasevska
Еден од обичаите што со години наназад се практикува во православната религија е коледарењето. Дечињата одат од врата на врата рано наутро и пеат коледарски...
Храна

Готвиме со Емилија: Рецепт за познатата турска пица – Лахмаџун

Radmila Tasevska
Предлог рецепт за познатата турска пица Лахмаџун од нутриционистот Емилија Спасовска Мојсовска. Потребни Состојки За тестото: * 250 грама интегрално брашно * 1 лажичка сув...
Храна

Готвиме со Емилија: Намаз од туна

Radmila Tasevska
Едноставен брз рецепт за здрав појадок од магистерот по нутриционизам и советник за здрава храна Емилија Спасовска Мојсовска. Намаз од туна Потребни состојки: 1 конзерва...