СТАНДАРД life

Лавров

КОМПАНИИ

Лавров го повика Пекинг да го напушти доларот во меѓусебната трговија

Влатко Зорба
Ние мора да се откажеме од употребата на меѓународни платни системи контролирани од Западот, изјави министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, кој е...