Таг : Мајли Сајрус

Забава МАГАЗИН

Познати личности чии профили ќе ви ја направат изолацијата позабавна

Самоизолацијата која се наметна од пандемијата со коронавирусот за многу познати личности стана причина да бидат поактивни на социјалните мрежи. И додека некои повремено објавуваат...
МАГАЗИН Стил

Сајрус и Бибер ги открија омилените дневни рутини за убавина

Пејачката и манекенката разговараа во шоуто на Мајли кое се води во живо на Инстаграм, но подоцна снимките ги објавија на Јутјуб. Хејли Бибер и...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот Мадона и Мајли ги откажаа настапите

Музичките поп ѕвезди Мајли Сајрус и Мадон како и рок бендот Прл Џем ги откажаа концертите поради коронавирусот, а според некои информации и Фестивалот на...
МАГАЗИН Стил

Мајли Сајрус ја затвори Њујоршката модна недела

Кристина Денесовска
Иако не е менекенка, Мајли Сајрус доби чест да ја затвори Њујоршката модна недела. Пејачката носеше ревија на Марк Џејкобс за есен/зима 2020, а по...
Забава МАГАЗИН

Мајли Сајрус во новата година со нов имиџ

Пејачката Мајли Сајрус имаше бурна година зад себе, бидејќи само по шест месеци брак се разведе од актерот Лијам Хемсворт, а потоа имаше врска со...
Забава МАГАЗИН

Најлошата фризура на сите времиња се враќа во ново издание

Кристина Денесовска
Годината што си оди ја обележаа многу ретро фризури, вклучувајќи ги и оние за кои мислевме дека никогаш нема да се вратат. Фризурата која се...
Забава МАГАЗИН

Мајли Сајрус ја прекина врската со својот колега по само еден месец

Мајли Сајрус (26) ја прекина врската со австралискиот пејач Коди Симпсон (22), по само еден месец забавување, пренесуваат светските медиуми. Наводната причина за крајот на...
Забава МАГАЗИН

Мајли Сајрус ги оперирала гласните жици

Елена Даскалова
Мајли Сајрус е пуштена на домашно лекување откако неодамна ги оперирала гласните жици, дознава магазинот „Пипл“. Проблемите со гласните жици биле откриени при друг лекарски...
Забава МАГАЗИН

Лиам Хемсворт брзо најде утеха

user2
Неколку месеци по разводот Лиам е фотографиран на роматнична прошетка со актерката Медисон Браун, не криејќи дека е повторно среќно вљубен. Држењето за раце во...
Забава МАГАЗИН

Мајли Сајрус хоспитализирана

user2
Поп ѕвездата Мајли Сајрус итно била пренесена во болница каде е задржана на понатамошно испитување, бидејќи засега не се знае од што боледува. Сепак според...