Таг : Морачанин

Политика

Потпретседателот на СДСМ го осуди нападот врз Асани

Влатко Зорба
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров го осуди нападот вез ЛГБТ активистот Беким Асани. Тој физички бил нападнат од две лица во близина на канцеларијата на...
Политика

Морачанин: Цел свет се стреми кон развој на зелената економија, тоа е перспективата за цела држава

Влатко Зорба
Како зелена партија која се грижи за одржување на здравата животна средина, а со тоа и за здравјето на граѓаните , ние сме навистина загрижени...
Политика

Морачанин: Мора да се посветиме на борбата со корупцијата

Влатко Зорба
Во борбата со корупцијата мора да се посветиме сите максимално, бидејќи тоа е она што не осиромашува, дава чувство на несигурност кај граѓаните и тоа...
Политика

Морачанин: ДОМ со години се залага за промена на изборниот законик

Влатко Зорба
Една изборна единица, отворени листи и педесет проценти жени на листите, ова се заложбите на ДОМ, изјави пратеничката Маја Морачанин вечерва во „Само вистина“ на...