Таг : Новинарка

МАКЕДОНИЈА

По долго боледување почина новинарката Јасмина Спасовска

По долго боледување денеска во Скопје почина Јасмина Спасовска, долгогодишен новинар во областа на културата. Таа работеше како новинар во ТВ 24 Вести, а претходно...
АНАЛИЗИ

Нови детали за убиството на новинарката од Малта: Трагата води кон Црна Гора

Stefanija Kuzmanovska
Во месеците пред убиството во 2017 година, малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција се најде на патеката на оф-шор компанија наречена „17 Black Limited“, пренесува Ројтерс....
Регион

Во Србија приведена новинарка која известувала за коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Новинарка „Нова.рс“ е приведена во средата вечер за текст за состојбата со заразените од коронавирусот во Клиничкиот центар на Војводина. Ана Лалиќ е приведена во...
МАКЕДОНИЈА

Јордановска по пресудата на Јакимовски: Со свои очи се уверив дека има институции кои работат професионално

Берта Китинска
Дваесет месеци затвор му пресуди судијката Џенета Бектовиќ на поранешниот вработен во Централниот регистер Емил Јакимовски.Тој беше обвинет за загрозување на безбедноста кон поранешната сопруга....
Забава МАГАЗИН

Британска новинарка тврди дека принцот Хари, ветил, но никогаш не ѝ помогнал

Британскиот принц Хари откако објави дека со сопругата се повлекуваат од кралското семејство, стана најинтересна личност во светот. Се повеќе личности излегуваат јавно и зборуваат...
Забава МАГАЗИН

Лото извлекување: Новинарка помисли дека освои милиони

Елена Даскалова
Новинарка од една шпанска телевизија во програма во живо им соопшти на колегите дека од нареден ден не доаѓа на работа, стегајќи во раката лото-ливче...
ВИДЕО/ФОТО Забава МАГАЗИН

Згодната спортска новинарка покажа како ја одржува линијата (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Италијанската спортска новинарка Дилета Леота ги полуде своите следбеници на Инстаграм со новото видео во кое им покажува како вежба на шипка. Таа важи за...