Таг : патници

СВЕТ

Масовна тепачка во авион поради патници кои не носеле маски (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Масовна тепачка изби во авион на летот од Њу Џерси до Порторико затоа што некои патници не носеле маски. Инцидентот се случил по слетувањето во...
МАКЕДОНИЈА

Сите патници кои од Скопје пристигнаа во Турку ќе бидат тестирани и ставени во карантин

Влатко Зорба
Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19....
ЕКОНОМИЈА

Тунтев: Поради Ковид-19 двојно помалку патници на аеродормите на годишно ниво

На годишно ниво, во домашниот и во меѓународниот патнички сообраќај, на аеродромите се очекува бројот на патниците во 2020 година да биде помал за 50,4...
МАКЕДОНИЈА

По три ипол месеци, пристигнаа првите патници на скопскиот аеродром (ФОТО)

По три и пол месеци пауза, период во кој аеродромите во држвава беа затворени за патнички летови поради кризата со КОВИД-19, утрово прво слетување на...
МАКЕДОНИЈА

Во Грција сепак ќе се тестираат патниците, но не сите

Stefanija Kuzmanovska
Македонските туристи кои планираат да ја посетат Грција ова лето нема да бидат обврзани да тестираат за Ковид 19 пред патувањето, но може да се...
МАКЕДОНИЈА

Повратниците од странство нема да одат на дополнителна домашна изолација

Владата на денешната седница го прифатила предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство со кој патниците од странските земји кои влегуваат на...
МАКЕДОНИЈА

Во соработката со португалското МНР уште седум македонски граѓани вратени од Перу во Европа

Влатко Зорба
Уште седум македонски граѓани се успешно репатрирани од перуанскиот главен град Лима на европско тло со поддршка од португалското МНР. соопшти денеска Министерството за надворешни...
МАКЕДОНИЈА

Авион од Милано утре пристигнува во Охрид, патниците прво на проверка кај епидемиолози

Александар Тодески
Авион со патници од Милано, град кој се наоѓа во ризичните делови на Италија, утре ќе слета на охридскиот аеродром. На аеродромот пак, сѐ уште...
ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Термални камери ги скенираат патниците кои пристигнуваат од Истанбул и Дубаи на аеродромот во Скопје

Влатко Зорба
На меѓународниот аеродром Скопје веќе се применуваат превентивни мерки против коронавирусот. Со термална камера се скенираат патниците на летовите од Истанбул и Дубаи, кои имаат...
Вести СВЕТ

Контрола на патниците од Кина во САД поради новиот вирус

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести синоќа соопшти дека ќе ги прегледува патниците кои со авион пристигнуваат од Централна Кина. На патниците ќе...