Таг : патници

ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

ГАЛЕРИЈА: Термални камери ги скенираат патниците кои пристигнуваат од Истанбул и Дубаи на аеродромот во Скопје

Влатко Зорба
На меѓународниот аеродром Скопје веќе се применуваат превентивни мерки против коронавирусот. Со термална камера се скенираат патниците на летовите од Истанбул и Дубаи, кои имаат...
Вести СВЕТ

Контрола на патниците од Кина во САД поради новиот вирус

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести синоќа соопшти дека ќе ги прегледува патниците кои со авион пристигнуваат од Централна Кина. На патниците ќе...