Стандард

Персонален данок

ЕКОНОМИЈА

Бесими најави зголемување на ДДВ и на персонален данок

Влатко Зорба
Министерот за финансии, Фатмир Бесими во емисијата „Економски магазин“ на „Алсат“ изјави дека Владата има план за зголемување на даноците, вклучително и ДДВ во, но...