Стандард

поинаква

АНАЛИЗИ

„Њујорк Тајмс“: Зошто оваа рецесија ќе биде поинаква од претходните?

msp-admin
Во претходните финансиски кризи, централните банки ширум светот развија докажан пакет на алатки за спасување на националните економии. Па зошто не функционираат претходните интервенции и...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!