Стандард

Принц Чарлс

БИЗЛАЈФ

Принцот Чарлс и големи компании се здружуваат за справување со климатската криза

Влатко Зорба
Принцот Чарлс покрена нова иницијатива за справување со климатската криза, овој пат со поддршка на неколку големи компании, вклучувајќи ги Bank of America и BP,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!