Стандард

Производство

КОМПАНИИ

Apple ќе произведува и дистрибуира неделно еден милион визири за медицински професионалци

msp-admin
Извршниот директор на Apple, Тим Кук објави на Твитер дека компанијата одлучила да произведува и дистрибуира заштитни визири за медицински професионалци. Како што пренесува The...
КОМПАНИИ

Битолска млекара продолжува со подобрување на сопственото производно портфолио

msp-admin
Добро познатото Битолското свежо млеко отсега е дополнително збогатено со витамин Д3. Покрај тоа што е природен извор на калциум, лесно е за консумација бидејќи...
КОМПАНИИ

Раст од 4,2 отсто на индустриското производство во октомври

msp-admin
Индустриското производство во октомври годинава во однос на октомври лани е зголемено за 4,2 отсто, додека во периодот јануари-октомври споредено со истиот период лани бележи...
КОМПАНИИ

Кнауф во Македонија – 25 години регионален лидер во производство на материјали и системи за градба

msp-admin
Ако во 1994 година почна со работа со само двајца вработени, денес, по 25 години, Кнауф Македонија е лидер во производство и продажба на материјали...