СТАНДАРД life

Промена

Шоубиз

Кармен Електра поднесе барање за промена на нејзиното име – Дали знаете како е нејзиното вистинско име?

Radmila Tasevska
Американската пејачка и актерка најпозната по уметничкото име Кармен Електра поднесе барање за промена на името, пишува TMZ. Од документите со кои располагаат американските медиуми...
Некатегоризирано

СЛЕДУВА ПРОМЕНА ВО ОБЛАСТА НА ПАРИТЕ: Овие три хороскопски знаци ДЕНЕС доживуваат ВАЖЕН пресврт!

Radmila Tasevska
Проценете ги вашите финансиски обврски. Секој знак ќе биде фокусиран на себе и на сопствените цели, но ќе сфатат и каде згрешиле. Некои знаци не...
КОМПАНИИ

Филип Морис Интернешнал со промена во лидерството на компанијата

msp-admin
Глобалниот тутунски гигант, Филип Морис Интернешнал (ФМИ) ја објави планираната сукцесија за лидерство, кое ќе биде комплетирано во мај 2021 година. Актуелниот главен извршен директор...