Таг : Рестриктивни мерки

Регион

Грција ги олеснува рестриктивните мерки наметнати заради короната

Stefanija Kuzmanovska
Грција денес продолжи да ги олеснува воведените рестриктивни мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот. Клиентите во трговските центри веќе не се должни да...
СВЕТ

Рестриктивни мерки во Москва сè додека не пристигне вакцината

Stefanija Kuzmanovska
Рестриктивните мерки, воведени за време на пандемијата од коронавирус, ќе останат во сила во Москва додека не се подготви вакцината, изјави градоначалникот на руската престолнина...
МАКЕДОНИЈА

Една четвртина од граѓаните имаат проблем да се справат со рестриктивните мерки

Една четвртина од граѓаните велат дека имаат проблем во справувањето со мерките на Владата за социјална изолација и полициски час, покажува најновото истражување на јавното...
МАКЕДОНИЈА

Рестриктивните мерки продолжуваат, укинувањето можеби од почетокот или средината на мај

Влатко Зорба
Рестриктивните мерки што важеа овој викенд ќе ги има и наредниот, а за следните викенди ќе се разгледува дали ќе има промена во однос на...