Стандард

самоизолација

КОМПАНИИ

Газда ги казнува вработените кои ќе завршат во самоизолација

msp-admin
Земјите од регионот бележат голем пораст на бројот на заболени од коронавирус, а властите се соочуваат со одлука дали ќе ја затворат економијата. Се покажа...
ЕКОНОМИЈА

Зошто многумина не ја почитуваат самоизолацијата?

Stefanija Kuzmanovska
Честa глетка во последните денови – луѓето се дружат на пазари а лидерот на државата им кажува дека мораат да останат во куќите. Зошто многумина...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!