Таг : Спорт

СПОРТ

Одржан првиот „ЕСПОРТ И СПОРТ“ во регионот во Борис Трајковски

Берта Китинска
Македонската Еспорт Федерација, во соработка со Град Скопје, го организираше првиот комбиниран настан под мото „ЕСПОРТ И СПОРТ“ во регионот. Благодарение на Град Скопје и...
Политика

Димитров и Каевски: 16 милиони за спортски ваучер и стаж за спортистите

Влатко Зорба
Никола Димитров, носител на кандидатската листа за пратеници во ИЕ1 на коалицијата „Можеме“, заедно со кандидатите за пратеници Дарко Каевски и Горан Мисовски, како и...
Забава

Големиот заводник од светот на спортот два месеца по разделбата не ја крие својата нова љубов

Stefanija Kuzmanovska
Минатата година славниот тенисер Борис Бекер мораше да продаде голем број на скапоценостите што ги поседува, бидејќи прогласи банкрот. Набрзо му тргна лошо и на...
Политика

Каевски: Во постојана комуникција сме за координација околу почнување на спортските активности

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски вели дека е во постојан контакт со повисоките институции за координација околу почнување на спортските активности....
Вести

Фаучи: Враќањето на спортот во САД е можно, но само без навивачи

Влатко Зорба
Водечкиот американски стручњак за заразни болести, д-р Ентони Фаучи изјави денеска дека враќањето на спортските натпреварувања во Соединетите држави оваа година е можно само без...
СПОРТ

Коронавирусот ги сопре парите во спортот

Stefanija Kuzmanovska
Заразени спортисти, тренери и стручен персонал, празни стадиони, прекинување на скоро сите натпреварувања, неизвесни датуми и формати за враќање се само некои од најголемите проблеми...
ЕКОНОМИЈА

Поддршка од 10 милиони евра за спортот

Stefanija Kuzmanovska
Вкупно 10 милиони евра годинава ќе бидат распределени на спортските федерации, клубови и индивидуални спортисти преку системот на спорстки ваучер за кој средствата се обезбедуваат...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Идеални вежби за вас според крвната група

Елена Даскалова
Дали некогаш сте помислиле дека вашата крвна група може да влијае и врз тоа колку можете да издржите напорно вежбање или што да спортувате. Проценете...
МАКЕДОНИЈА

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Stefanija Kuzmanovska
Управата на кошаркарскиот клуб Гостивар, со соопштение реагира на предлог одлуката за распределбата на финансиски средства наменети за спорт која идната недела треба да се...
Забава МАГАЗИН

Запознајте ја најжешката навивачка на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Елена Даскалова
Моделот Катрина Марија е најжешката обожавателка на Манчестер јунајтед. Таа објави свој календар за 2020 година кој е прилично жежок и разголен. Таа воопшто не...