Таг : Спорт

ЕКОНОМИЈА

Поддршка од 10 милиони евра за спортот

Stefanija Kuzmanovska
Вкупно 10 милиони евра годинава ќе бидат распределени на спортските федерации, клубови и индивидуални спортисти преку системот на спорстки ваучер за кој средствата се обезбедуваат...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Идеални вежби за вас според крвната група

Елена Даскалова
Дали некогаш сте помислиле дека вашата крвна група може да влијае и врз тоа колку можете да издржите напорно вежбање или што да спортувате. Проценете...
МАКЕДОНИЈА

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Stefanija Kuzmanovska
Управата на кошаркарскиот клуб Гостивар, со соопштение реагира на предлог одлуката за распределбата на финансиски средства наменети за спорт која идната недела треба да се...
Забава МАГАЗИН

Запознајте ја најжешката навивачка на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Елена Даскалова
Моделот Катрина Марија е најжешката обожавателка на Манчестер јунајтед. Таа објави свој календар за 2020 година кој е прилично жежок и разголен. Таа воопшто не...
ВИДЕО/ФОТО Забава МАГАЗИН

Згодната спортска новинарка покажа како ја одржува линијата (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Италијанската спортска новинарка Дилета Леота ги полуде своите следбеници на Инстаграм со новото видео во кое им покажува како вежба на шипка. Таа важи за...
СПОРТ Фудбал

Џејдон Санчо на мета на Манчестер Јунајтед

Maja_Serafimova
Манчестер јунајтед има намера да го донесе во своите редови напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Германскиот клуб ја проценува трансферната вредност на 19-годишниот Англичанец...
СПОРТ Фудбал

ПСЖ го декласира Марсеј, Икарди и Мбапе постигнаа по два гола (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Францускиот фудбалски шампион Пари Сен-Жермен синоќа го совлада Марсеј со убедливи 4:0 во последниот натпревар од 11. коло на Лига 1. Мауро Икарди и Килијан...
СПОРТ Фудбал

Манчестер јунајтед даде три гола против Норвич, но утна два пенала

Maja_Serafimova
Во натпреварот од 10. коло од Премиер лигата, Манчестер јунајтед го совлада Норвич со 3:1 и при тоа не реализира два удара од 11 метри....
СПОРТ Фудбал

Левандовски: Задоволен сум од рекордот, но јас сум фокусиран на мојата игра и тренинзите

Maja_Serafimova
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски го коментираше рекордот што го запиша при победата над Унион Берлин (2:1). Полскиот стрелец стана првиот играч во историјата...