Таг : страв

Забава

Поранешната девојка на принцот Хари откри непознати детали: „Целата врска ми помина во страв“

Stefanija Kuzmanovska
Пред да ја запознае неговата сегашна сопруга Меган Маркл, британскиот принц Хари беше во неколку врски кои привлекуваа големно внимание во јавноста и медиумите. Една...
АНАЛИЗИ

Егзистенцијалните стравови растат заради коронавирусот

Изолација, грижа за пари и немоќ се секојдневие на бројни Американци од почетокот на епидемијата. научниците се загрижени – бројот на самоубиства и конзумирање на...
АНАЛИЗИ Технологија

Како хакерите ја користат паниката и стравот за да шират компјутерски вируси?

Stefanija Kuzmanovska
Бидејќи коронавирусот се шири низ целиот свет, хакерите го користат стравот и конфузијата за ширење на компјутерски вируси на повеќе начини. Би-Би-Си започна да следи...
АНАЛИЗИ

Криминалците го искористуваат стравот на Европа од вирусот

Stefanija Kuzmanovska
Од шверцување хируршки маски со низок квалитет до продажба на лажни лекови и компјутерска измама, криминалците наоѓаат начини да профитираат за време на пандемијата од...
Забава МАГАЗИН

Кралицата Елизабета ја напушти палатата

Кристина Денесовска
Кралицата Елизабета Втора ја напушти Бакингемската палата поради страв од коронавирусот, пишува The Sun. Моментално кралицата се наоѓа во Винздор. Планот е таа и сопругот...
Забава МАГАЗИН

Манекенката Хајди Клум стравува дека е заразена со коронавирусот

Кристина Денесовска
Една од најпознатите супермодели на светот Хајди Клум на социјалните мрежи се пожали дека не се чувствува добро и на своите обожаватели им објаснала зошто...
Забава МАГАЗИН

Кукавичките работи кои ги прават хороскопските знаци

Кристина Денесовска
Сите луѓе се плашат од нешто и тоа е сосем природно. Без разлика колку знаците се познати по својата храброст и бестрашност и тие имаат...
Забава МАГАЗИН

Од каде ни надоаѓаат мрачните мисли?

Елена Даскалова
Чувството на непријатност, загриженост и тензија, а чие потекло не го знаете, е причина да се чувствувате ужасно и депресивно. Секој од нас го искусил...