Таг : Тетово

МАКЕДОНИЈА

Лекарите изненадени од лошата клиничка слика на починатата ковид позитивна пациентка од Тетово

Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско е најмладата пациентка досега која почина од коронавирусот. Од Инфективната клиника вчера изјавија дека девојката немала претходни здравствени...
Политика

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Влатко Зорба
Движењето Беса во Тетово ги претстави своите кандидати за пратеници со кои настапуваат на заедничката листа во коалицијата „Можеме“. Претседателот на Движење Беса и носител...
МАКЕДОНИЈА

Уметничка Акција: Во центарот на Тетово, младоженците Вирус и Корона ја одбележаа нивната љубов со огромна свадба

Двојките почнаа да склучуваат брачен сојуз без оглед на загриженоста поради коронавирусот. Без почитување на каков било протокол за заштита, во Тетово, на масовни свадбиво...
Политика

Заев Реконструиравме над 30 здравствени установи, продолжуваме да инвестираме во здравството

Заев: Реконструиравме над 30 здравствени установи, продолжуваме да инвестираме во здравството Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Инвестицијата во Здравствениот дом во Тетово е еден...
МАКЕДОНИЈА

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Лекар во Клиничката болница во Тетово пријавил дека бил нападнат од 32- годишен пациент по што интервенирала полицијата. Инцидентот се случил во текот на вчерашниот...
МАКЕДОНИЈА

По подолг период во тетовскиот регион, едноцифрен број заболени од Ковид 19

Кризниот штаб на општина Тетово информира дека по подолго време во регионот има едноцифрен број новозаболени од Ковид-19, односно четири нови случаи, од кои три...
Хроника

Во Тетово: Маж физички ги нападнал мајката, братот и други роднини

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека во полиција вчеравечер било пријавено семејсно насилство. Според пријавата тие двајцата и уште две други лица членови...
МАКЕДОНИЈА

Нема заболени од КОВИД-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Влатко Зорба
Нема ниту едно вработено лице заболено од КОВИД-19 во објектите на детската градинка „Младост”, соопштија од Општина Тетово по добивањето на резултатите за сите вработени....
Хроника

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Шестгодишно дете и неговата 26-годишна мајка се повредени откако во нив удрило возило управувано од 19-годишник, соопшти СВР Тетово. Незгодата се случила вчера околу 14.40...