Стандард

„Тотал“

КОМПАНИИ

„Тотал“ купи 20% од најголемата светска компанија за соларна енергија

Влатко Зорба
Францускиот енергетски гигант „Тотал“ ќе плати 2,5 милијарди долари за 20% удел во „Адани Грин Енерџи“, најголемата светска компанија за соларна енергија, пишува „Волстрит журнал“....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!