Стандард

ТВ

КОМПАНИИ

Samsung проглсен за водечки производител на телевизиски технологии

Влатко Зорба
Според резултатите од истражувањето на глобалниот пазар кое го спроведе компанијата Омдија, Samsung Electronics ја задржа титулата водечки производител на телевизиски технологии, веќе петнаесетта година...
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung се подготвува да пушти нови телевизори со најнова технологија

Влатко Зорба
Samsung веќе ги претстави првите ТВ модели во рамките на својата ТВ линија 2021 година, со опции Neo QLED и microLED. Сега компанијата го најавува...
ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот 8K телевизор на Samsung нема никаква рамка (ВИДЕО)

msp-admin
Вестите за Samsung од CES потврдија дека компанијата подготвила QLED телевизор без странични рамки околу панелот. Уредот, наречен Q950, ќе биде достапен само со резолуција...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!