Стандард

Винфоус

КОМПАНИИ

Зошто Мicrosoft им препорача на 400 милиони корисници да си купат нов компјутер?

msp-admin
Мicrosoft веќе ја прекина поддршката за Windows 7, што значи дека веќе нема да обезбедува безбедносни ажурирања и „закрпи“. Компанијата, исто така, ги повика корисниците...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft може да го преработи Windows на нов јазик

msp-admin
Microsoft развива нов програмски јазик, дизајниран за создавање на апликации, кои не се склони кон најчестите безбедносни проблеми. Проектот, познат како Verona, се заснова на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!