СТАНДАРД life

VW

КОМПАНИИ

Аналитичар: VW ќе ја земе круната од Tesla кај електричните автомобили до 2025 година

Влатко Зорба
Производителот на автомобили Volkswagen Group, најверојатно, ќе ја преземе водечката позиција на американскиот концерн Tesla во производството и продажбата на електрични автомобили ширум светот во...