Таг : Запад

СВЕТ

Захарова: Невидено негативно известување за успесите на руската медицина на Западот

Stefanija Kuzmanovska
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова смета дека негативните извештаи за успесите на руската медицина во западните земји, вклучително и развојот на...
АНАЛИЗИ

Путин ќе се извлече и со Навални – затоа што Западот секогаш ги затвора очите

Влатко Зорба
Зошто Западот сега молчи за труењето на Алексеј Навални? Сега тоа е потврден факт од лабораториите во Германија, Франција и Шведска – Алексеј Навални беше...
СВЕТ

Асад: Западот ја користи пандемијата за политички цели

Stefanija Kuzmanovska
Сирискиот претседател Башар ел Асад ја осуди одлуката на САД и другите западни земји кои одбиваа да ги укинат еднострано наметнатите санкции за повеќе држави...
АНАЛИЗИ

Западот се сврти против Кина поради коронавирусот

Влатко Зорба
Британскиот министер за надворешни работи, сега и в.д. премиер, Доминик Раб во четвртокот ја предупреди Кина дека по избувнувањето на епидемијата, веќе нема „враќање во...