СТАНДАРД life

„Ѕвезде Гранда“

Балкан микс

Шерифовиќ: Уморна сум од се што слушаме, во Србија сите сакаат да пеат

Urednik
Во жирито во „Ѕвезда Гранда“ оваа сезона членува и српската пејачка Марија Шерифовиќ. На почетокот на снимањето на 17-тата сезона од натпреварувањето, таа изјави дека...
Балкан микс

Сања Кужет го прослави својот 40-ти роденден

Radmila Tasevska
Српската позната водителка на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, Сања Кужет го прослави својот 40-ти роденден. Ретко кој би рекол дека Сања има 40 години, а...